Producent form wtryskowych

 

Formy wtryskowe są produkowane przez wiele firm na całym świecie. Wiele z tych firm specjalizuje się w produkcji form wtryskowych dla konkretnego przemysłu lub sektora. 

Najbardziej popularni producenci form wtryskowych 

Jedną z firm produkujących formy wtryskowe jest japońska firma JSW. Firma JSW specjalizuje się w produkcji form wtryskowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma Wittmann Battenfeld jest jednym z wiodących producentów maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży urządzeń do wtrysku i kompresji. Firma jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej Wittmann-Battenfeld GmbH & Co. KG. Wittmann Battenfeld została założona w 1930 roku przez Williama Wittmanna, który opracował pierwszy wtryskarkę do tworzyw sztucznych. Więcej informacji dostępnych znajduje się na stronie http://gralechcnc.com/formy-wtryskowe-tworzyw-sztucznych/

Siedziby producentów form wtryskowych 

Wittmann Battenfeld ma swoje siedziby w Austrii, Czechach, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Japonii, Chinach, Rosji, Turcji i USA. Firma posiada ponad 30 oddziałów na całym świecie. Wittmann Battenfeld jest liderem w produkcji wtryskarek do tworzyw sztucznych. W ofercie firmy znajdują się wtryskarki standardowe, wielofunkcyjne, wysokowydajne i przemysłowe. Wittmann Battenfeld produkuje także urządzenia do kompresji i rozdmuchu. Firma KraussMaffei Berstorff to niemiecki producent maszyn do wtrysku tworzyw sztucznych i urządzeń do produkcji komponentów z gumy. KraussMaffei Berstorff jest jednym z wiodących producentów urządzeń do wtrysku tworzyw sztucznych na świecie. 

Oferta producentów form wtryskowych 

Firma oferuje pełen zakres rozwiązań, od małych, elastycznych systemów do wielkich, zaawansowanych linii produkcyjnych. KraussMaffei Berstorff jest częścią międzynarodowej grupy KraussMaffei, która obejmuje również producentów maszyn do produkcji pianek i pianek poliuretanowych oraz urządzeń do produkcji komponentów z gumy. KraussMaffei Berstorff oferuje szeroki wybór wtryskarek do tworzyw sztucznych, a także szereg akcesoriów i narzędzi. Szeroki wybór wtryskarek umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Firma Plastech to producent form wtryskowych. Zakład produkcyjny firmy znajduje się w Krakowie. Firma oferuje kompleksowe wykonanie form wtryskowych od projektu do realizacji. Oferuje także szkolenia z zakresu obsługi i konserwacji form wtryskowych. Do produkcji form wtryskowych używane są różne materiały, takie jak metal, plastik lub kompozyty. W zależności od tego, jaki rodzaj produktu ma być wytwarzany, wybiera się odpowiedni materiał i rodzaj formy.